
Danas je u Belom Manastiru održan radni sastanak između Grad Beli Manastir i delegacije Općina Doboj Istok (BiH), s ciljem jačanja međusobne suradnje i razmjene iskustava između dviju lokalnih zajednica.
Delegaciju Općine Doboj Istok ugostio je gradonačelnik Igor Pavelić sa suradnicima. U sastavu gostujuće delegacije bili su općinski načelnik Kemal Bratić, predsjedavajući Općinskog vijeća Amir Mašić, zamjenik predsjedavajućeg Općinskog vijeća Izet Hodžić te Dominik Raškaj.
Tijekom sastanka razgovaralo se o mogućnostima suradnje na zajedničkim projektima i inicijativama u područjima civilne zaštite i vatrogastva, gospodarstva i poljoprivrede te kulture i sporta. Poseban naglasak stavljen je na razmjenu iskustava u funkcioniranju lokalne samouprave i razvojne projekte koji mogu doprinijeti kvaliteti života građana.

Sudionici sastanka istaknuli su važnost kontinuirane komunikacije i otvorenosti za buduće oblike suradnje, osobito kroz zajedničke projekte i inicijative od zajedničkog interesa. Zaključeno je kako ovakvi susreti predstavljaju kvalitetnu osnovu za daljnje povezivanje i konkretne korake u narednom razdoblju.


