
Plivačko-rekreacijski bazen na Gradskim bazenima Beli Manastir ponovno je otvoren za posjetitelje danas od 12 sati.
Bazen jučer nije radio tijekom cijelog dana zbog procesa izmjene vode, dodatnog tretiranja klorom i drugim potrebnim sredstvima, kako bi se osigurala zdravstvena ispravnost vode za kupače.
Zbog izrazito visokih temperatura proteklih dana voda se nije mogla dovoljno ohladiti niti pravilno filtrirati u potrebnim uvjetima, zbog čega je bilo nužno provesti dodatne mjere održavanja.
– Zbog enormno visokih temperatura voda se nije mogla ohladiti niti filtrirati kako bi bila ispravna za kupače. Proces je proveden jučer, a tek danas od 12 sati stvorili su se uvjeti za kupače. Današnja temperatura bazena iznosi 23,5 stupnjeva – rekao je Zlatko Novak, tajnik Zajednice športskih udruga Grada Belog Manastira.
Posjetitelji Gradskih bazena Beli Manastir tako ponovno mogu koristiti i plivačko-rekreacijski bazen.


