Ove subote obljetnica pogibije hrvatskog branitelja i djelatnika OIV-a Đure Podboja

Obilježavanje 33. obljetnice pogibije hrvatskog branitelja i djelatnika OIV-a Đure Podboja održat će se u subotu, 23. kolovoza 2025. godine u 11 sati u Popovcu u krugu odašiljača Belje Đuro Podboj

Đuro je bio heroj koji je za vrijeme Domovinskog rata do zadnjih snaga od agresora branio odašiljač na kojem je radio. Unatoč okupaciji i razaranjima sustav Odašiljača i veza cijelo je vrijeme odašiljao radijske i televizijske programe Hrvatske radiotelevizije čime je spriječena informativna blokada.

Zahvaljujući tome Hrvatska je i u medijskom ratu ostvarila pobjedu, a naš dragi kolega tada je dao i svoj život. U spomen njegovoj nesebičnoj žrtvi izaslanstvo Uprave OIV-a, bivši kolege, suborci te uža obitelj položit će vijence i zapaliti svijeće ispred obilježja postavljenog njemu u čast.