Traženje posla može biti iznimno stresno, ali ne mora biti bezuspješno, ako se osoba uistinu potrudi. Motivacijsko pismo, životopis i istraživanje radnog mjesta na koje se aplicira sastavni su segment svake prijave za posao, ali postoji i još ponešto što može izdvojiti od konkurencije.
Naime, nakon što vas potencijalni poslodavac zapazi, a to je kroz vaš životopis i(li) motivacijsko pismo, na redu je razgovor uživo, koji najčešće postavlja stvari na svoje mjesto. U redu je pripremiti se, očekivati pokoje pitanje pa uz mnogo samopouzdanja odgovoriti na njega, ali Greg Langstaff nudi nešto što donosi sto posto uspjeha. Barem njemu jest.
On je verificirani stručnjak za životopise (Certified Resume Strategist) i ponudio je tajnu koju ima s cijelim svijetom. Dakle, u njegovom slučaju uspio je apsolutno svaki put dobiti posao koji je želio, a svjedočio je primjerima koji su blizu takvog uspjeha, ukoliko su koristili njegovu metodu.
Dakle, ono što osoba koja uspije do sljedećeg kruga i razgovora za posao učiniti jest napraviti neke detalje koje potencijalni poslodavac nije tražio. Primjerice, ako se prijavljujete za poziciju u digitalnom marketingu, tad unaprijed pripremite kampanju na društvenim mrežama specifično za kompaniju u kojoj želite raditi. Nema veze što vas to nitko nije tražio, upravo taj detalj pokazat će koliko ste motivirani, ali i sposobni za posao.
Tako nešto vrijedi za svaki posao koji biste radili. Unaprijed učinite nešto što se tiče isključivo posla koji želite i kompanije u kojoj se to radno mjesto nalazi. No, nisu svi poslovi takvi da omogućavaju pripremu ove vrste unaprijed.
Ukoliko ste u domeni koja se izdvaja, možete napraviti tromjesečni plan i strategiju za ispunjenje ciljeva. Naravno, pritom morate uistinu raditi na sebi u tom smjeru i morate imati strpljenja, ali i resursa da u trenucima dok tražite posao možete sebi dozvoliti 90 dana usavršavanja.