
Centar za kulturu Grada Belog Manastira organizira koncert trija Solaris, koji će biti održan u četvrtak, 2. srpnja 2026. godine, s početkom u 19 sati.
Koncert će se održati u dvorani za produkcije Umjetničke škole u Belom Manastiru.
Trio Solaris djeluje od 2023. godine, a čine ga glazbenice Tihana Golubić, Barbara Meštrić i Maria Bilandžić. Ansambl nastupa u sastavu dvije flaute i klavir, donoseći publici zanimljiv spoj komorne glazbe i pažljivo odabranog repertoara.
Njihov glazbeni program obuhvaća djela hrvatskih i inozemnih skladatelja, s posebnim naglaskom na kompozicije iz razdoblja romantizma, ali i suvremena djela 21. stoljeća.
Koncert trija Solaris bit će prilika za ljubitelje klasične glazbe da uživaju u kvalitetnom glazbenom programu i nastupu triju glazbenica koje svojim radom promoviraju komornu glazbu i bogatstvo repertoara za flaute i klavir.


