
PRIOPĆENJE STOŽERA CIVILNE ZAŠTITE OSJEČKO-BARANJSKE ŽUPANIJE
U Kliničkom bolničkom centru Osijek i Zavodu za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije u zadnja 24 sata testirana su 252 uzorka, a njih 54 bilo je pozitivno.
Novopozitivne osobe imaju prebivalište na području Osijeka (26), Donjeg Miholjca (7), Našica i Đakova (po 4), Belog Manastira, Semeljaca i Petlovca (po 2), Antunovca, Čepina, Satnice Đakovačke, Čeminca, Petrijevaca, Strizivojne i Valpova (po 1).
Na bolničkom liječenju nalazi se 151 osoba oboljela od COVID-19. U Kliničkom bolničkom centru Osijek leži 117 pozitivnih pacijenata (od kojih je 23 na respiratoru), a u Općoj županijskoj bolnici Našice hospitalizirana su 34 pacijenata.
U zadnja 24 sata preminule su tri osobe pozitivne na COVID-19 i to u dobi od 37 do 93 godine.
Na području Osječko-baranjske županije u samoizolaciji se nalazi 741 osoba.
Policijski službenici samoinicijativno su provjerili 30 osoba u samoizolaciji. Dvije provjere prema dojavi pokazale su se netočne.
Kod samoinicijativnih provjera jedna osoba s područja Belog Manastira nije zatečena u mjestu prebivališta.
Obavili su i 136 nadzora objekata pri čemu nisu utvrdili kršenje propisanih mjera.


