
U Etnološkom centru baranjske baštine (Kralja Tomislava 70, Beli Manastir), održat će se radionica s djecom iz OŠ Darda na temu očuvanja baštine Baranje. Riječ je o međunarodnoj radionici na kojoj će sudjelovati 20 učenika iz 5 različitih europskih zemalja (Španjolska, Portugal, Sicilija, Cipar i Latvija) u okviru projekta razmjene učenika Erasmus +. Pored njih na radionici upoznavanja i očuvanja Baštine Baranje sudjelovati će učenici OŠ Darda.
Radionica „Baština Baranje“ je jedinstveni prikaz tradicijskih alata kojima se nekad radilo na polju, ali i prezentacija, te demonstracija izrade tradicijskih baranjskih glazbala.
Djeca će moći vidjeti i sudjelovati u pripremi kukuruznog brašna, naravno na tradicijske načine, isto tako moći će isprobati izraditi baranjsko tradicijsko glazbalo diplice, ali i zasvirati na njemu.
Cilj nam je upoznati djecu s radom našeg centra, kao i baranjskom tradicijom i običajima.
Na radionici koja će se održati 13.11.2019. (srijeda) od 09:00 do 11:00sati u Etnološkom centru baranjske baštine sudjelovati će pedesetak učenika zajedno s nastavnicima. Djecu ćemo počastiti domaćim kruhom s masti i paprikom, te domaćim sokom od bazge.