
Donosimo prognozu vremena za vikend
U petak će u nizinama unutrašnjosti prevladavati niska naoblaka i magla, uglavnom u gorju sunčanije. U Primorskoj Hrvatskoj pretežno sunčano, ali prijepodne ponegdje magla, posebice na sjevernom Jadranu.
Vjetar slab, na moru i umjeren sjeverozapadni, osobito uz obalu sjevernog dijela Jadrana i bura, lokalno i jaka. Najviša dnevna temperatura zraka većinom između 3 i 7, na Jadranu te u unutrašnjosti Dalmacije i Istre od 12 do 17 °C, prognozira DHMZ.

Subota, 13.12.2025.
U subotu će u unutrašnjosti biti magla i niski oblaci, u gorju sunčanije, dok su u nizinama sunčana razdoblja moguća ponegdje sredinom dana. Na Jadranu i u unutrašnjosti Istre i Dalmacije će biti pretežno sunčano, ujutro lokalno magla.
Vjetar slab, na Jadranu i umjeren sjeverozapadni, u prvom dijelu dana uglavnom na sjevernom dijelu i bura. Najniža jutarnja temperatura većinom od -2 do 2, na Jadranu od 6 do 11 °C. Najviša dnevna između 2 i 7, u Primorskoj Hrvatskoj između 12 i 17 °C, prognozira DHMZ.

Nedjelja, 14.12.2025.
U nedjelju će u unutrašnjosti biti česta i dugotrajna magla i niska naoblaka, a u ponedjeljak je vjerojatno raskidanje magle nakon jutra. Na Jadranu će prevladavati sunčano, lokalno je tijekom noćnih i jutarnjih sati moguća magla, posebice na sjeveru.
U utorak postupan porast naoblake, potkraj dana kiša je moguća na Jadranu i predjelima uz njega, a u unutrašnjosti ujutro još ponegdje magla. Na moru će jačati jugo. Na kopnu će jutra biti sve hladnija, a dnevna temperatura će postupno rasti. Na obali se temperatura neće znatnije mijenjati.



